Рада національної безпеки і оборони схвалила Стратегічний оборонний бюлетень
20 травня 2016, 19:27

У п‘ятницю, 20 травня, відбулось засідання Ради національної безпеки і оборони України.

Під час засідання було схвалено Стратегічний оборонний бюлетень, що визначає основні завдання і напрями реформування оборонної сфери України. Цей документ було підготовлено у тісній співпраці з радниками держав-членів НАТО. Відповідно до нього передбачається розвиток оборонних спроможностей України у період до 2020 року, реформування  системи управління Збройними Силами, відповідно до стандартів НАТО та посилення демократичного цивільного контролю в оборонній сфері. Документ характеризується конкретністю визначених завдань та встановленням жорстких строків з їх виконання. На його основі буде забезпечене стратегічне планування в оборонному секторі, що втілиться у відповідні державні програми. Прийняття цього бюлетеня є важливим кроком у напрямі посилення оборонного потенціалу країни та євроатлантичної інтеграції України.

На засіданні було також обговорено низку питань, пов‘язаних з виконанням оборонних завдань та розвитком військово-промислового комплексу України.

Зокрема передбачено суттєво удосконалити систему державного управління в цій сфері. Під час обговорення було визначено конкретні заходи щодо розвитку спроможностей оборонних підприємств із забезпечення ЗСУ та інших військових формувань сучасним озброєнням та військовою технікою. 

Також були розглянуті проблеми, що виникли з фінансуванням Державного оборонного замовлення та важливих військових програм у зв‘язку із відсутністю законодавчого забезпечення наповнення спеціального фонду Державного бюджету. В цьому контексті Кабінету Міністрів України було доручено  вжити невідкладних заходів для вирішення цього питання та забезпечення фінансування сектору оборони і безпеки в повному обсязі.

Крім того, члени РНБО розглянули питання, пов‘язане зі спеціальними обмежувальними заходами (санкціями). У відповідності до рішення Ради Безпеки ООН були пом‘якшені персональні, спеціальні, економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) до громадян Ірану.

Спільноти прихильників
Підписатися на новини