Путін не передбачив, що головною силою України є її народ
22 лютого 2019, 14:14

Путін все розрахував, але не передбачив лише одного, що головна сила України - це не гроші і не влада, головна сила - це український народ. Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов в інтерв’ю інтернет-ресурсу «Цензор. НЕТ».

О. Турчинов детально розповів про буремні події зими 2014-го року.

«Путін не думав, що український народ може так швидко самоорганізуватися. Він не думав, що в тих умовах - 100 тис. грн на рахунку, повна деморалізація силових органів, - ми так швидко зможемо відновити силову складову. Тобто, в Росії були переконані, що вся силова вертикаль призначалася Януковичем, і поміняти її за день неможливо. Навіть за місяць неможливо», - сказав О.Турчинов. «Згадайте, як на сході міліція підтримувала сепаратистів» - зазначив він, пояснивши, що в Кремлі очікували, що внаслідок сепаратистських виступів почнеться хаос та будуть масові заворушення. «Вони очікували, що почнуться внутрішні конфлікти, сепаратисти в багатьох регіонах захоплять владу, і під оплески Путін зможе зайти до Києва, доставивши сюди в армійському обозі маріонетку Януковича», - зазначив він.

«Вони думали, ще один-два тижні, і у нас все розвалиться. Вичікували, готувалися і прорахувалися. Крим став для них капканом, який дав нам виграти час, відновити владу і силовий блок, підготуватися до їх військової агресії. Провал їх наступу на Донбасі став цьому підтвердженням», - додав Секретар РНБО України.

Підсумовуючи, О. Турчинов наголосив, що «ситуація була неймовірно небезпечною, але Україна вистояла, вони не змогли повторити трагедію окупації України столітньої давності».

«Мало хто відчуває навіть сьогодні, наскільки ми були тоді на грані катастрофи. І ті, хто тримався на Майдані, ті, хто трималися в Криму і не зрадили свою Батьківщину, ті, хто пішов добровольцем захищати країну, ті волонтери, які допомагали всім, чим можна, - врятували Україну. Путін все розрахував, але він не передбачив лише одного, що головна сила України - це не гроші і не влада, головна сила - це український народ», - заявив Секретар РНБО України.

Спільноти прихильників
Підписатися на новини