Олександр Турчинов пропонує скликати засідання РНБО через демографічну кризу
31 січня 2020, 09:41

Координатор Всеукраїнського Собору Олександр Турчинов  закликав Президента України невідкладно скликати засідання Ради національної безпеки і оборони України, присвячене протидії демографічній кризі в Україні. 

Про це йдеться в листах, які Олександр Турчинов адресував Президенту, керівництву Верховної Ради, Прем’єр-міністру України.

За словами Координатора Собору, згідно з даними електронного перепису, проведеного Урядом наприкінці минулого року, населення України становить 37 мільйонів 289 тис. осіб: “Це свідчить, що за останні роки населення України зменшилося майже на  11 мільйонів”.

Олександр Турчинов наголошує, що наша держава переживає демографічну кризу: “Смертність вдвічі більша, ніж народжуваність, дедалі більше посилюється трудова міграція, зростає статистика розлучень, Україна займає перше місце в Європі за рівнем дитячого алкоголізму, близько 100 тис. громадян помирають щорічно від наслідків паління. За неофіційними даними, в Україні налічується декілька мільйонів наркоманів, понад півмільйона хворих на ВІЛ, щорічно стається близько 10 тис. самогубств, понад 100 тис. наших співгромадян щороку захворюють на онкологію”. “Такі темпи скорочення населення України загрожують національній безпеці та й взагалі існуванню української нації”, - йдеться у листі.

“Однак, - зазначає Олександр Турчинов, -  замість того, щоб терміново створити центральний орган виконавчої влади з питань сім'ї та демографії, впроваджувати просімейні програми для підготовки молоді до подружнього життя, навчання  молоді відповідальному батьківству, забезпечити збільшення допомоги при народженні дитини та створення умов для самореалізації молоді, відбувається кампанія з руйнування залишків сімейної політики”. 

Олександр Турчинов наголошує, що у структурі центральних органів виконавчої влади нині практично відсутній єдиний координаційний центр з відповідними повноваженнями, “який би міг організовувати, формувати, направляти та координувати роботу різних органів виконавчої влади  у контексті виконання завдань, які передбачає сімейна та демографічна політика”.

Координатор Всеукраїнського Собору закликав Президента України невідкладно провести засідання Ради національної безпеки і оборони України, присвячене демографічній кризі та депопуляції в Україні, що загрожують національній безпеці країни, за результатами якого ухвалити невідкладні рішення, спрямовані на подолання наявної кризової ситуації. 

За словами Олександра Турчинова, необхідно невідкладно ухвалити рішення щодо: 

  • підвищення розміру одноразової допомоги при народженні дітей; 

  • підвищення розміру державної соціальної допомоги на дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім'ях громадян (дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях тощо);

  • розширення пільг і встановлення додаткових цільових виплат багатодітним сім'ям;

  • створення центрального органу виконавчої влади, відповідального за розробку та реалізацію державної сімейної політики;

  • забезпечити підвищення ефективності діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо забезпечення захисту прав і законних інтересів дітей, захисту сімейних цінностей та інституту сім’ї тощо.

Спільноти прихильників
Підписатися на новини