Переговорний глухий кут
28 травня 2020, 14:07

Погрози представника РФ у Тристоронній контактній групі Бориса Гризлова на адресу України є очевидним доказом неефективності чинного переговорного процесу. Поступки і компроміси по Донбасу (відведення військ, спроби зробити керованих Росією представників окупованих територій стороною переговорів, нерівноцінний обмін полоненими тощо) сприймаються Москвою як слабкість та тільки посилює їхню агресію і тиск на нашу державу. 

Кремль вчергове відкрито заявляє, що “мирний процес” може відбуватися лише за їхнім сценарієм легалізації окупованих територій і повного знищення цілісності і незалежності нашої країни. 

Рік “м’якого формату переговорів” показав його неефективність і токсичність для безпеки України. Путін рахується тільки з силою. Будь-які компроміси він використовує лише для посилення своєї позиції і збільшення своїх претензій. Нашими переговорними аргументами повинні стати: зміцнення української армії (матеріальна і моральна мотивації служби в якій останнім часом значно послабла), продовження програм зі створення сучасного потужного озброєння, відновлення міжнародного антиросійського фронту і посилення санкцій проти агресора. В умовах сучасної кризи жорсткі економічні обмеження РФ можуть бути особливо ефективними. Не поступки, а наступальний міжнародний тиск на Росію і тверда позиція України в реалізації комплексної стратегії деокупації – це єдиний шлях до повного відновлення територіальної цілісності нашої держави.

Спільноти прихильників
Підписатися на новини