Для розвитку та захисту України необхідна консолідація всіх відповідальних, патріотичних сил країни
11 листопада 2017, 14:34

Для розвитку та захисту України необхідна консолідація всіх відповідальних, патріотичних сил країни. Про це сказав Секретар РНБО Олександр Турчинов, виступаючи на з'їзді партії "Народний фронт", що проходить у суботу в Києві.

За його словами, зволікання з рішучими діями з розбудови сильної Української держави уможливило збільшення впливу популістських та радикальних політичних сил, “зростання рейдерства і безкарного насильства, ерозію монополії держави на легітимне застосування сили, виникнення політизованих парамілітарних утворень”.

“Сьогодні ресурс декларацій, косметичних реформ і напівкроків вже вичерпаний. Або будуть запропоновані та реалізовані нові підходи до вирішення системних проблем, або втілиться підготовлений Кремлем руйнівний для країни сценарій”, - наголосив він.

Турчинов підкреслив, що єдиною реалістичною альтернативою цьому руйнівному сценарію “є консолідація всіх відповідальних, патріотичних сил країни навколо чинних засад конституційного ладу, ідеї керованої модернізації держави на засадах політичної й економічної свободи, оздоровлення на цій основі усієї системи суспільних відносин”.

Окрім того, він наголосив, що у фокусі суспільної уваги повинні бути проблеми сьогодення і майбутнього, а не минулого. “Потрібні реалізм і відвертість в оцінці ситуації і пропонованих дій”, - сказав Секретар РНБО. 

“Варто припинити маніпулювання рожевими ілюзіями «світлого європейського майбутнього вже сьогодні», усвідомлюючи, що мрія про Україну в Європі - побудову вільного, справедливого і заможного суспільства, набуття європейських стандартів життя як головної мети євроінтеграції, - може втілитися лише завдяки важкій, послідовній і наполегливій праці усіх українців”, - зазначив Турчинов.  

“Приклад Реформації, яка відкрила перед Європою шлях до оновлення і розвитку 500 років тому, свідчить: позитивні зміни можуть відбуватися швидко і всеосяжно. Українське суспільство вже зробило неможливе - ми зупинили російську військову машину. І тепер все залежить від волі, рук і розуму українців”, - резюмував він. 

ФОТОГАЛЕРЕЯ


Спільноти прихильників
Підписатися на новини