Організаційну структуру окупаційних військ на Донбасі, російський Генштаб запозичив у «Waffen SS»
12 березня 2021, 18:46

Російські окупаційні війська, які протистоли нам на Донбасі, складалися з трьох частин. Перша частина – це були регулярні російські військові підрозділи. Друга – була побудована за принципом «Waffen SS»,  який Генеральний штаб РФ запозичив у нацистської Німеччини. Ці підрозділи формувалися з колаборантів, але на командних посадах були кадрові російські офіцери. Третя складова була найбільш небезпечною – це професійні вбивці-найманці, представники приватних військових компаній.

Про це розповів екссекретар РНБО, керівник Центрального штабу «Європейської Солідарності» Олександр Турчинов в ефірі «5 каналу».

За його словами, солдати з перекинутих на Донбас регулярних військових частин РФ не були вмотивовані, воювали за наказом. «Потрапляючи до полону, розповідали все, що знають і не знають», – додав Турчинов. 

“Друга складова, яка і зараз активно використовується під час війни на сході України, комплектувалась російським Генеральним штабом за схемою «Waffen SS», коли військові підрозділи складаються з місцевого кримінального елементу, безробітних колаборантів, а на командних посадах перебувають російські кадрові офіцери”, – пояснив керівник Центрального штабу ЄС, додавши, що ці підрозділи, як і регулярні війська, підпорядковані 8-ій армії Південного військового округу РФ, але мали погану дисципліну та дуже низький професійний рівень. 

Щодо третьої складової окупаційних військ, екссекретар РНБО України назвав її найбільш небезпечною – “це так звані найманці – представники приватних військових компаній”. “Технологія залучення до бойових дій ПВК відпрацьовувалася росіянами в Україні, і після цього активно використовувалася в Сирії та в інших гарячих точках”, – сказав він, наголосивши, що це професійні вбивці, які пройшли військову службу та спецпідготовку.  «Їх озброювала російська армія, а фінансували через приватні військові компанії, на кшталт ПВК «Вагнера» російського мільярдера Пригожина. Вони були вмотивовані вбивати, тому що за кожного вбитого українця, за кожен збитий літак чи гелікоптер, за кров і сльози українців, вони отримували додаткову винагороду. За ці вбивства вони також отримували державні нагороди від Путіна. Це були найбільш небезпечні, жорстокі і професійно підготовлені військові злочинці”, – сказав Олександр Турчинов, коментуючи зрив спецоперації із затримки «вагнерівців».

«Наші військові розвідники провели унікальну спецоперацію щодо знаходження, документування, локалізації в одному місці та забезпечення затримання військових злочинців, які безпосередньо відповідають за збиття українських літаків та гелікоптерів, а також за збиття цивільного «Боїнгу» рейсу «MH-17». Але зрада у вищих ешелонах влади призвела до того, що замість того, щоб опинитися в українських в’язницях, найманці без проблем, неушкодженими повернулися до Росії, де їх і надалі будуть використовувати для вбивств, у тому числі, і на Сході нашої країни», - наголосив екссекретар РНБО України.

Спільноти прихильників
Підписатися на новини