Україна повинна об’єднати з Туреччиною зусилля проти російської агресії
28 лютого 2020, 14:31

Російсько-сирійські війська нанесли потужний авіаційний удар по турецьким  позиціям в районі провінції Ідліб. В результаті загинули турецькі солдати, цивільні громадяни, серед яких багато дітей. 

Втручання РФ у протистояння на Близькому Сході, в регіоні, з яким Росія не має спільних кордонів, призводить до втрат людських життів та спричинило нову потужну хвилю біженців до країн ЄС, що створює додаткову небезпеку для Європи в умовах епідемії коронавірусу.

Щиро висловлюю свої співчуття рідним та близьким загиблих турецьких та сирійських громадян. На жаль, це тільки одна зі складових у ланцюговій реакції трагічних подій, що можуть відбутися найближчим часом у світі. Причина цього - намагання військово-політичного керівництва РФ повністю зруйнувати світову політичну архітектуру, систему стримувань та противаг, континентальну та світову безпеку. Відкриту фазу військового протистояння Путін розпочав з агресії проти нашої країни в лютому 2014 року.

В цих складних небезпечних умовах Україна повинна висловити свою підтримку нашому стратегічному партнеру - Туреччині та об‘єднати зусилля у протидії агресивній російській політиці. Необхідно відновити і посилити реалізацію спільних з Туреччиною масштабних програм військово-технічного співробітництва, координацію та взаємодію українських військових з військовими Туреччини та країн-членів НАТО в басейні Чорного моря; ініціювати міжнародні переговори на високому рівні щодо протидії використання Криму для розповсюдження військової агресії РФ в Чорноморсько-Середземноморському басейні, а також посилення міжнародного тиску щодо відновлення суверенітету України на тимчасово окупованій території півострову АР Крим. 

Тільки спільними зусиллями можна зупинити ескалацію російської військової агресії, зупинити міжнародний тероризм та злочини проти людства, відновити безпеку і мир у світі.

Спільноти прихильників
Підписатися на новини