День Гідності
21 листопада 2015, 08:00

У цей день два роки тому почався складний шлях України до очищення. В мене таке враження, що за цей час пройшло не два роки, а більше десяти.

Коли ми в листопаді 2013 року вийшли на Майдан, ніхто навіть не сподівався, що це призведе до подібних революційних змін. Всі мали лише відчуття, що зараз відбуваються правильні речі, що ми не можемо відступити, що Україна в нас одна і тільки разом, об'єднавшись, ми зможемо її врятувати.

Тоді в нас вийшло. Але це був лише перший крок, тому що далі була війна, агресія по відношенню до нашої країни і нам потрібно не тільки її подолати, але і забезпечити масштабні зміни та економічне відродження України як демократичної європейської держави.

Сьогодні, на жаль, відбувається багато спекуляцій навколо величі Майдану. Дехто дозволяє собі спроби конвертувати години чи хвилини, проведені там у якийсь політичний капітал, дехто сперечається, хто більше зробив для перемоги Революції Гідності, а хто менше. Ці спекуляції та суперечки вихолощуть сутність Майдану та свідчать про ницість людей, які відносяться до Революції Гідності як до розмінної карти.

Виміряти хто більше зробив для Майдану неможливо. Кожен там робив рівно стільки, скільки міг, скільки йому підказувала совість. Крапка. Кожен, хто там був, зробив свій внесок, малий чи великий, але без цього внеску Майдану б не сталося. Єдині, хто зробив більше всіх, хто тоді віддав все без залишку - це Герої Небесної сотні. Це люди, які пожертвували всім, віддали своє життя заради України. І сварки навколо Майдану лише применшують їх жертву, тому, давайте будемо гідними їх пам'яті та подвигу. Вічна їм пам'ять...

Кожна річниця - це момент істини, момент підбиття підсумків, але це лише проміжний пункт, тому що остаточно підвести риску під життям неможливо, адже зміни - це процес. Це процес, який повинен початись, перш за все, всередині кожного українця. Потихеньку, попри спротив, відбуваються зміни всередині нас і в країні. До остаточної перемоги ще не близько, але, як і тоді, Україна в нас одна і назад шляху немає.

Зі святом! З Днем Гідності!

Спільноти прихильників
Підписатися на новини